Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomoc w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu poniżej różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, użycie tego urządzenia wzrosło, głównie ze względu pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na listowie ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozkład światła. W tym artykule, mamy zamysł omówić o niektórych wspólnych zastosowań zaś rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, kiedy źródło światła jest jednorodne, owo jest słynny jako Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże prestiż w przestrzennym rozkładzie światła. Jest to prawda, jeżeli chodzi o projektowanie natomiast oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej wydedukować rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się zobrazowanie zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, toż daje sąd na to, aż do czego te urządzenia są używane.

Mogą one wspomóc w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą odciążyć w pomiarze natężenia światła spośród danego źródła, które jest mnóstwo mniejsze w porównaniu aż do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą wesprzeć w pomiarze jednorodności koloru natomiast skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy w tej chwili nieco popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy parę typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od momentu rodzaju aplikacji oraz jej zastosowań. Dlatego grunt jest, iżby poznać różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten wersja urządzenia posiada stałą ośka poziomą zaś ośka pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten wariant jest wyposażony w stałą oś pionową oraz dołączoną oś poziomą. Są one prostopadłe do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, ażeby pamiętać http://www.bronicki.pl, iż tak jak wersja A jak tudzież kategoria B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów wersja jednostki jest żywy do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii a poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten klasa charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, żeby pamiętać, że kategoria C jest znany jak struktury jednokolumnowe. Ten wariant struktury jest utworzony, kiedy zdejmiemy kolumnę pomocniczą spośród danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl sprawa biorąc, ten typ jest idealnym wyborem gwoli stałej lampy punktowej, lampy rurowej tudzież innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome wsparcie obrotowe tudzież świecenie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był celny przedstawienie zastosowań oraz typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ten towar pomoże Ci być w użyciu wysoce lepsze pojęcie tych jednostek.

Related Posts