Niedobór pracowników być może znajdować się doskonałą wiadomością gwoli gospodarki

Niedobór pracowników być może stanowić doskonałą wiadomością w celu gospodarki! Może, wręcz przeciwnie może, firmy obudzą się tudzież dostrzegą znamienny wkład pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy tudzież niszczą walor firmy, w przeciwieństwie aż do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę walor tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu nim bankructwem, aliści owo nie powstrzymało ich chciwych prezesów przedtem zgarnięciem sowitych premii.

Mamy niedobór pracowników, tudzież firmy starają się przyjąć do pracy każdego, jaki jest chętny. Niektóre firmy, jak McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska biznes Loblaw a jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, podczas gdy rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy szczebel skonfrontował ich z tą zmową, twierdzili, iż stało się to niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę z ręką http://www.boczar.eu w słoiku z ciasteczkami, zaś płeć piękna powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór owo zrobił!”.

Niedobór pracowników gwarantowany pod ręką tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski nieoczekiwanie wzrosły. Per se, to nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu być pewnym, jestem nieprzyjazny opodatkowaniu zysków za pomocą rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno być w zależności od zysków. To było w już sam raz. W międzyczasie moja ślubna natomiast ego robiliśmy zakupy w sklepie Loblaw, oraz personel kontynuowali swoją doskonałą obsługę, wzdłuż iż Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą zdać sobie sprawę, iż pracownicy pierwszej linii są fundamentem firmy tudzież tyczyć się ich dobrze, oraz nie jak trybiki wyrabiające premie w celu prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników gdy maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, że na przestrzeni kilku dekad, oni a inni badacze znaleźli mocny sztama między zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy a ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się z tym pogodzić. Ale jest dobra wiadomość: podejście pokazują, iż niektóre firmy przełamują wzorzec oraz traktują pracowników spośród szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – to owszem niektóre spośród nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają zbliżający się kwartał w charakterze nagrodę, skutkiem tego wykorzystują pracowników a fałszują wyniki w ciągu następny kwartał. Powtarzam: jestem przeciwny opodatkowaniu biznesu za pośrednictwem rząd. Jednak popieram akt prawny Bidena Build Back Better dotyczący opodatkowania wykupu akcji, jaki został przyjęty dzięki Izbę natomiast jest rozpatrywany za pośrednictwem Senat, nawet jeśliby przypadkiem być wyposażonym lecz wciąż lekki znaczenie na okup akcji. Firmy nie powinny demaskować miliardów na wykup akcji, równocześnie wyzyskując pracowników.

Firmy powinny przedstawiać na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy spośród wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór prawdopodobnie nieść efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii z funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni i podsłuchać o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest ustanie wykupu za sprawą piątka lat po zwolnieniach. Kierownictwo również nie powinno odbierać premii w ciągu pięciu lat od chwili zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, kto zwiększa premie prezesów.

Zniknął wolny rynek interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) pył objawienie w 2019 roku oraz zdecydował, że maksymalizacja wartości gwoli akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta metryka z lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, że BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy natomiast błyskawicznie je porzucił i wrócił do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii potem odchodzili od chwili tych frazesów.

Related Posts