Niedobór pracowników przypuszczalnie być doskonałą wiadomością dla gospodarki

Niedobór pracowników prawdopodobnie egzystować doskonałą wiadomością w celu gospodarki! Może, wprost przeciwnie może, firmy obudzą się a dostrzegą symptomatyczny wkład pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy a niszczą atut firmy, w przeciwieństwie aż do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę pozytyw tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu poprzednio bankructwem, aliści to nie powstrzymało ich chciwych prezesów przed zgarnięciem sowitych premii.

Mamy deficyt pracowników, a firmy starają się zaangażować każdego, kto jest chętny. Niektóre firmy, jak McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska firma Loblaw natomiast jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, kiedy rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy ranga skonfrontował ich spośród tą zmową, twierdzili, iż stało się to niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę z ręką http://www.boczar.eu w słoiku z ciasteczkami, natomiast niewiasta powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór owo zrobił!”.

Niedobór pracowników pewny blisko tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski raptownie wzrosły. Per se, owo nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu egzystować pewnym, jestem nieprzyjazny opodatkowaniu zysków dzięki rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno zależeć od zysków. To było w tenże sam raz. W międzyczasie moja kobieta i ego robiliśmy sprawunki w sklepie Loblaw, tudzież kadra kontynuowali swoją doskonałą obsługę, wzdłuż iż Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą scedować sobie sprawę, że załoga pierwszej linii są fundamentem firmy zaś traktować ich dobrze, tudzież nie kiedy trybiki wyrabiające premie dla prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników kiedy maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, iż na przestrzeni kilku dekad, oni a inni badacze znaleźli dotkliwy związek między zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy i ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się spośród tym pogodzić. Ale jest dobra wiadomość: strategia pokazują, iż niektóre firmy przełamują wzór i traktują pracowników spośród szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – to lecz niektóre z nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają zbliżający się kwartał w charakterze nagrodę, tym samym wykorzystują pracowników a fałszują wyniki za późniejszy kwartał. Powtarzam: jestem wrogi opodatkowaniu biznesu przy użyciu rząd. Jednak popieram ustawa Bidena Build Back Better odnośnie do opodatkowania wykupu akcji, kto został przyjęty przez Izbę a jest rozpatrywany za pośrednictwem Senat, nawet jeśli może być wyposażonym lecz wciąż drobny doniosłość na okup akcji. Firmy nie powinny wyjawiać miliardów na wykup akcji, równocześnie wyzyskując pracowników.

Firmy powinny przedstawiać na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy spośród wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór być może nieść efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii spośród funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni dodatkowo podsłuchać o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest zaprzestanie wykupu przez pięć lat po zwolnieniach. Kierownictwo dodatkowo nie powinno otrzymywać premii w ciągu pięciu lat od czasu zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, jaki zwiększa premie prezesów.

Zniknął kapitalizm interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) puder rewelacja w 2019 roku a zdecydował, iż maksymalizacja wartości dla akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta akt z lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, że BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy natomiast błyskawicznie je porzucił oraz wrócił aż do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii później odchodzili od tych frazesów.

Related Posts