Przewodnik w celu początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, jaki został zrealizowany na technologii Blockchain natomiast prawdopodobnie został uruchomiony w 2009 roku z wykorzystaniem tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych a uważa się, iż w sumie 21 milionów bitcoinów przypuszczalnie pozostać wydobytych. Inne w najwyższym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty owo Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic tudzież twarde rozwidlenia Bitcoin, takie podczas gdy Bitcoin Cash tudzież Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, iżby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie natomiast starali się stronić inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że pańszczyzna ni stąd ni zowąd spadła w dół, jak jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ targ kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, jako że nie ma kontroli żadnego rządu ponad kryptowalutą, dlatego że jest owo kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, iż Bitcoin jest prawdziwym złotem a zdominuje wszystkie waluty, takie kiedy USD, EUR, INR a ASD w przyszłości http://www.borejko.pl natomiast stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego należałoby i w jakim celu nie należałoby wkładać w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, zaś odtąd z grubsza 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych spośród pewną unikalną cechą dla każdej monety.

Niektóre z powodów, których doświadczyłem a którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – w następstwie tego użytkownicy nie potrzebują okolica trzeciej, by przekazać kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego do drugiego, w przeciwieństwie do waluty fiat, gdzie użytkownik potrzebuje platformy takiej jak bank, iżby tracić kapitał z jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na niesłychanie bezpiecznej technologii blockchain i w pewnej mierze zerowe szanse na włamanie tudzież kradzież kryptowaluty, tak długo jak nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś wiecznie wystrzegać się kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu spośród nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na śmigły zarobek, i następnie pada ofiarą szumu bańki zaś traci swoje pieniądze. Lepiej jest, iżby użytkownicy przeprowadzili moc badań poprzednio zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze odpowiednio jest pomieścić swoje kapitał w wielu kryptowalutach zamiast jednej, gdyż zauważono, że parę kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeśli inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których powinno się się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, i resztka kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin potem dominuje na rynku kryptowalut, ale jego uczestnictwo znienacka spadł spośród 90% do 38%, natomiast Altcoiny takie gdy Litecoin, Ethereum, Ripple znienacka wzrosły a przejęły większość rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl cały czas dominuje na rynku kryptowalut, lecz nie jest jedyną kryptowalutą, którą powinno się rozważyć w ciągu inwestowania w kryptowaluty. Niektóre z głównych kryptowalut, które musisz wywiać poniżej uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie i podczas gdy kupować kryptowaluty?

Podczas jak nieco lat temu nie było łatwo nabywać kryptowaluty, natomiast w tym momencie użytkownicy mają niemało dostępnych platform.

W 2015 roku, Republika Indii ma dwaj główne platformy bitcoin Unocoin portmonetka natomiast Zebpay portfel, gdzie użytkownicy mogą wierzyć natomiast sprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą nabywać bitcoin spośród portfela tylko, pomimo tego nie od czasu innej osoby. Istniała różność w cenie kupna a sprzedaży, natomiast użytkownicy muszą odpłacić się pewną nominalną opłatę w środku zakończenie transakcji.

W 2017 roku inwencja Cryptocurrency wzrósł ogromnie, oraz wypłata Bitcoin wzrosła spontanicznie, zwłaszcza w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników do poszukiwania alternatyw Bitcoin a przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax oraz Zebpay to dwa główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku spośród 90% udziałem w rynku – kto zajmował się przeciwnie Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje owo szansę innym organizacjom na przyspieszenie spośród innymi altcoinami, zaś nawet zmusiło Unocoin a innych do dodania więcej walut aż do ich platformy.

Unocoin, jedna z wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami tudzież blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange gwoli swoich użytkowników, by mogli kramarzyć wieloma kryptowalutami niezależnie od handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pośrodku obiema platformami polegała na tym, że Unocion zapewniał natychmiastowe zakup natomiast sprzedaż wprost przeciwnie Bitcoinów, na przestrzeni kiedy na UnoDAX użytkownicy mogą oddać zlecenie na dowolną dostępną kryptowalutę natomiast gdyby pasuje płeć piękna do odbiorcy, zamówienie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej spośród giełd, rejestrując się wewnątrz pomocą adresu mejl tudzież podając dane KYC. Gdy ich rachunek rozliczeniowy zostanie zweryfikowane, wolno zacząć handel monetami ich wyboru.

Related Posts