Tekturowe tuby – chód w kierunku trwałości

Mamy XXI wiek tudzież zdajemy sobie sprawę z ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje mrowie kryzysów, które przyczyniają się do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna produkcja odpadów nieulegających biodegradacji, nieobecność odpowiedzialnego zarządzania odpadami natomiast recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu przygoda w BBC News… wykaz ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero ostatnio (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy adresować uwagę na nasze otoczenie a próbować docenić ważność człowieka tudzież jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są nieustannie w toku. Jednak między wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, aby ograniczyć nasze problemy, „recykling naszych odpadów i zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego też produkty tekturowe wykonane w 100% z papieru pochodzącego spośród recyklingu są oczywistym wyborem, kto być może http://www.zuchowicz.eu podmienić różne niezrównoważone zaś kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne aktualnie odkąd jakiegoś czasu, od momentu lat 50. ubiegłego wieku, oraz barczysty się tanie a przyjazne w celu środowiska.

Obecnie brystol jest wykorzystywana w wielu branżach, odkąd opakowań po budownictwo, tudzież jest szczególnie znana ze swojej wytrzymałości natomiast integralności strukturalnej, a także umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem dla przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się do recyklingu – może egzystować kolejny raz wykorzystana bądź poddana recyklingowi w zależności od czasu potrzeb

Niedrogi – w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość tudzież brak elastyczności – biegłość aż do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie z przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, aby nadawały się do różnych zastosowań w budownictwie tudzież przemysłowych operacjach nawijania. W stosunki od momentu zastosowania oraz funkcji, aż do której są używane, tekturowe rdzenie a tuby mogą być zaprojektowane tak, iżby trwać http://www.kacperek.eu wymagany rozmiar, potęga tudzież koherencja gwoli wielu zastosowań przemysłowych a budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze aż do 2010 roku aplikacja tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało owo spośród faktu, iż wigor papieru ulega pogorszeniu poniżej wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało owo jego używanie w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, na skutek ogromnie wydajnej i pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera z 2014 roku, jesteśmy w tej chwili w stanie wytwarzać tekturowe tuby, które są chcący zabezpieczone zanim przenikaniem wilgoci. Ta mechanika pozwoliła na wykorzystanie tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność i wigor strukturalną, które spełniają wymagania i pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują aktualnie szerokie http://www.wyroba.eu stosowanie w projektowaniu tymczasowych ewentualnie półtrwałych konstrukcji, takich jak przestrzenie wystawiennicze tudzież rozrywkowe, domy, schroniska, tudzież nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym odkąd lat 50-tych XX wieku, po największej części aż do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są i tradycyjnie używane aż do poziomego deskowania mostów i podobnych konstrukcji.

Chociaż obecnie dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych aż do projektowania konstrukcji ze względu na opcja ich recyklingu oraz zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne eksploatacja materiałów oraz rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co przypuszczalnie zapewnić budowę tanich a zrównoważonych konstrukcji. Może to potencjalnie spełnić wymagania światowe potrzeba posiadania na tanie branża budowlana mieszkaniowe oraz konstrukcje.

Related Posts