Ważne rzeczy do sprawdzenia poprzednio przeprowadzką aż do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe mieszkanie w swoim przedziale cenowym zaś jesteś dojrzały aż do przeprowadzki. Ale nim spakujesz swoje torby zaś pudełka a załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał zdziałać obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, owo jest podczas gdy bieganie za pomocą listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz przez mieszkanie z właścicielem bądź agentem wynajmu zaś ustalić, bądź są jakieś problemy, które wymagają naprawy nim wprowadzeniem się.

Oto kilka ważnych rzeczy do sprawdzenia poprzednio przeprowadzką do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, że czujniki dymu a gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku zaś inne obszary poniżej kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, bądź są owo zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, iż jederman izba ma otwierane otwór okienny całkiem duże, aby jest dozwolone było za pomocą nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, który jest plan ewakuacji pożarowej w budynku zaś upewnij się, iż wiesz, gdzie się udać.

Drzwi i okna
Upewnij się, iż wszystkie zamki oraz gałki drzwiowe są bezpieczne tudzież nie chwieją się zaś iż otrzymasz klucze do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna natomiast drzwi, by upewnić się, iż otwierają się oraz zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to plus dobra okazja, by sprawdzić, czy nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się dookoła toalet oraz u dołu i około każdego zlewu, aby upewnić się, iż nic nie jest wilgotne czy też nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, iż krany wyłączają się przyzwoicie oraz iż wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę oraz zlewozmywaki pod spodem kątem brakującej fugi względnie płytek.
Włącz prysznic, żeby sprawdzić mus wody i temperaturę gorącej wody. Ważne jest, ażeby dowiedzieć się, czy dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, bądź także twoja jednostka ma http://www.herbut.eu własny własny. (To może wywrzeć wpływ na forma prysznica, który będziesz proch rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, iżby upewnić się, iż działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj każdy palnik a piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, platforma klimatyzacji/ogrzewania, pralkę a suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, że jest czysta, jasna, odpowiednio utrzymana natomiast dostępna wręcz przeciwnie w celu mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego kiedy rozgłośnia albo zegar, aby poddać próbie gniazdka.
Wyłącz natomiast włącz wszystkie wyłączniki ścienne, ażeby upewnić się, że działają prawidłowo.

Related Posts