Ważne rzeczy do sprawdzenia przed przeprowadzką do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe apartament w swoim przedziale cenowym i jesteś gotowy do przeprowadzki. Ale zanim spakujesz swoje torby natomiast pudełka a załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał dokonać obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, to jest podczas gdy bieganie dzięki listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz dzięki apartament z właścicielem albo agentem wynajmu tudzież ustalić, jednakowoż są jakieś problemy, które wymagają naprawy poprzednio wprowadzeniem się.

Oto kilka ważnych rzeczy do sprawdzenia przed przeprowadzką do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, że czujniki dymu i gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku a inne obszary u dołu kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, azaliż są owo zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że everyman pokój ma otwierane otwór okienny całkiem duże, by jest dozwolone było za sprawą nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, jaki jest plan ewakuacji pożarowej w budynku natomiast upewnij się, że wiesz, gdzie się udać.

Drzwi natomiast okna
Upewnij się, że wszystkie zamki natomiast gałki drzwiowe są bezpieczne zaś nie chwieją się i że otrzymasz klucze do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna i drzwi, tak aby upewnić się, że otwierają się tudzież zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to dodatkowo włości okazja, by sprawdzić, czy nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się dookoła toalet oraz pod tudzież naokoło każdego zlewu, by upewnić się, że pustka nie jest wilgotne ewentualnie nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się prawidłowo tudzież iż wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę natomiast zlewozmywaki u dołu kątem brakującej fugi względnie płytek.
Włącz prysznic, żeby stwierdzić przymus wody oraz temperaturę gorącej wody. Ważne jest, ażeby dowiedzieć się, azaliż dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, bądź również twoja jednostka ma http://www.herbut.eu osobisty własny. (To być może przyczyniać się na gatunek prysznica, który będziesz miał rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, tak aby upewnić się, że działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj każdy palnik natomiast piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, architektura klimatyzacji/ogrzewania, pralkę a suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, iż jest czysta, jasna, poprawnie utrzymana oraz dostępna wprost przeciwnie gwoli mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego gdy rozgłośnia czy też zegar, iżby przetestować gniazdka.
Wyłącz oraz włącz wszystkie wyłączniki ścienne, tak aby upewnić się, iż działają prawidłowo.

Related Posts