Wskazówki, kiedy tłumić kradzieży tożsamości

Jest owo rodzaj przestępstwa, w którym zasoby siły roboczej wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje to w szczególności korzyści finansowe a obawy związane z duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To może uczynić poważne opresja dla Ciebie natomiast w celu Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest w najwyższym stopniu pojawiającym się problemem na świecie, jako że 7+ milionów ludzi w Stany Zjednoczone Ameryki Północnej kości ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna nieostrożność może narazić Cię na opresja finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre z nich są wymienione u dołu gwoli lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, ażeby bronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy oraz najbardziej zaufanych oraz wiarygodnych informacji, tak aby odradzić kradzieży tożsamości w tej okolicy chcący w tym blogu.
Zapobiegać przedtem kradzieżą tożsamości
Aby odradzić kradzieży tożsamości u dołu znajdują się kluczowe punkty, które trzeba rozważyć, iżby odradzić włamaniu indywidualności.
– Zachowaj własny SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty blisko sobie za pośrednictwem pełny czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, podczas gdy wychodzisz na nieco dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków oraz sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się spośród organami udostępniającymi, jeśliby są one opóźnione niż zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową oraz inne ustawienia zabezpieczeń, kiedy korzystasz spośród publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest użycie VPN, dlatego że dodaje to nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, o ile masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj swój konspekt bankowy a fakturę, aby uregulować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru spośród funkcją cięcia poprzecznego dla domu, niszczarka papieru spośród funkcją cięcia paskowego zapewnia spodni liczba bezpieczeństwa w celu poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła dla swoich kont oraz używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie natomiast jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się bez owijania w bawełnę z dostawcą usług i zamroź swoją kartę kredytową.
Warto użytkować z niszczarki do papieru
Używanie niszczarki do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków a innych poufnych dokumentów. Najnowsza technologia niszczarek papieru jest w stanie rozdrobnić karty kredytowe, faktury podatkowe, wiedza resztki tudzież bez liku innych rzeczy. Mogą one także niszczyć płyty CD oraz DVD. Korzystanie z najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na uchylenie informacji spośród nośników tudzież rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, że nie mogą egzystować one znów złożone. Te maszyny można swobodnie kupić w amazon.com z bezpłatną dostawą od momentu drzwi do drzwi a dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie kiedy twoje bio na profilach publicznych zaś rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, że inni mogą dostrzec swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe oraz inne. Nierozpoznane linki to spam, zasoby ludzkie używają tego, tak aby trwać dostęp aż do Ciebie. Nie klikaj na nie, gdyby ich nie rozpoznałeś.

Related Posts