Zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z w lot czasu, nastąpił wieczny rozwój w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa tudzież nawigacji. W związku z tym, kierunek ten spowodował przebieg wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza generacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, który został zrazu określony. Trzecia prokreacja charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami oraz przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy powiadać o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, ażeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, wyroby ceramiczne spośród węglika krzemu jest najbardziej dojrzałym wyborem. W rzeczywistości multum z jego wskaźników jest daleko lepszych aniżeli krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna gorączka robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą mieć zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny tudzież zielony rozwój, możemy powiedzieć, że zalety tego materiału są przede wszystkim odzwierciedlenie w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania zaś nasilenie częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury i http://www.karlinski.eu obniżka strat

3. Poprawa sprawności zaś zredukowanie objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane z węglika krzemu mogą przysporzyć się do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym obciążenie jest motor elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania oraz rozpędzania w trakcie procesu jazdy. Dlatego również zacięcie pracy są w wyższym stopniu złożone w porównaniu spośród układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz sprzęt oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest przełącznik wykonany spośród węglika krzemu. Dzieje się no tak dlatego, że artykuł ten ma nadzwyczaj niską rezystancję. Dlatego jest to imponujący alternatywa do zastosowań, w których występuje wysoka częstość a temperatura.

Chodzi o to, że artykuł ów może zmniejszać się straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest redukcja wagi i rozmiaru o nad 40%. W związku z tym, http://www.chabros.eu prawdopodobnie pomóc dysponować pożądany ważność na konfigurację sieci a adaptacja strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą być stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami oraz w dużej mierze wyższą sprawnością. Zazwyczaj biegłość konwersji tych inwerterów wynosi rzędu 96%. Jeśli lecz zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest intensyfikacja sprawności aż do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą odciążyć w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą wesprzeć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie popularność urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, iż te diody LED są wysoce jaśniejsze a być może zmniejszać się koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze aniżeli inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 baty http://www.bednorz.eu większą przewodność cieplną. W życiu rutynowym, można zastosować ten wariant oświetlenia w celu różnych typów środowisk, takich kiedy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne natomiast światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one przynieść ulgę w zmniejszeniu zanieczyszczenia i kosztów.

Related Posts