Zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z bezzwłocznie czasu, nastąpił każdorazowy postęp w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa i nawigacji. W związku z tym, styl ów spowodował wzrost wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza generacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, który został zrazu określony. Trzecia pokolenie charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami a przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy powiadać o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, iżby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, ceramika spośród węglika krzemu jest najbardziej dojrzałym wyborem. W rzeczywistości multum spośród jego wskaźników jest wysoko lepszych niż krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna gorączka robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą być wyposażonym zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny zaś niewprawiony rozwój, możemy powiedzieć, iż zalety tego materiału są przede wszystkim wyraz w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania a wzmocnienie częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury i http://www.karlinski.eu zmniejszenie strat

3. Poprawa sprawności i obniżka objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane spośród węglika krzemu mogą przyczynić się do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym obciążenie jest serce elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania natomiast rozpędzania na przestrzeni procesu jazdy. Dlatego również zadatek pracy są bardziej złożone w porównaniu spośród układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz aparat oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest przełącznik spełniony z węglika krzemu. Dzieje się ściśle mówiąc dlatego, że towar ten ma niepomiernie niską rezystancję. Dlatego jest owo wspaniały możliwość aż do zastosowań, w których występuje wysoka częstość natomiast temperatura.

Chodzi o to, że artykuł ten przypadkiem zmniejszyć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest zmniejszenie wagi zaś rozmiaru o ponad 40%. W związku z tym, http://www.chabros.eu przypadkiem ulżyć być wyposażonym wskazany ranga na konfigurację sieci i dostosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą znajdować się stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami zaś o wiele wyższą sprawnością. Zazwyczaj biegłość konwersji tych inwerterów wynosi rzędu 96%. Jeśli niemniej zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest nasilenie sprawności do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą odciążyć w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą odciążyć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie popularność urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, że te diody LED są znacznie jaśniejsze a przypuszczalnie zmniejszyć koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze aniżeli inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 manto http://www.bednorz.eu większą konduktancja cieplną. W życiu rutynowym, jest dozwolone zastosować ten typ oświetlenia gwoli różnych typów środowisk, takich gdy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne oraz światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one ulżyć w zmniejszeniu syf oraz kosztów.

Related Posts